Usunięcie polipa z jamy macicy i 3 ogniska endometriozy
Witam,Trzy tygodnie temu miałam zabieg laparoskopii - usunięcie polipa z jamy macicy, 3 ogniska endometriozy na lewym jajniku i niewielką torbiel na prawym. Pierwsza wizyta kontrolna po 6 dniach (ściągnięcie szwów i USG) wykazała, że wszystko jest w porządku. Dziś w 6 dniu cyklu badanie USG pokazuje, że w jamie macicy znowu jest polip. Czy to oznacza, że nie został on całkowicie usunięty? Czy jeśli w tym cyklu zaszłabym w ciąże może on stanowić zagrożenie?

KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu
Lek. Jacek Ławnicki
82 poziom zaufania
Witam!
Istnieje prawdopodobieństwo nawrotu dolegliwości. Nie określiła Pani wielkości polipa oraz jego umiejscowienia więc trudno wypowiadać się o ewentualnym zagrożeniu dla ciąży. W razie wątpliwości proszę udać się na wizytę do specjalisty ginekologa.