Wahania poziomów ciśnienia krwi

Czy moje ciśnienie jest niepokojące jeśli waha się w granicach 110/69 puls 89 , 98/62. Dodam jeszcze ze w ciąży miałam zawsze prawidłowe ciśnienie 120/80 nawet podczas porodu było w normie a obecnie już 2 lata karmie piersią. Czy karmienie może mieć wpływ na ciśnienie krwi?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Karmienie nie ma wpływu na ciśnienie tętnicze. Podane wartości ciśnienia są niskie, jednak nie stanowią patologii. Poranna kawa z pewnością nie zaszkodzi, a zawarta w niej kofeina podniesie nieco ciśnienie i pozwoli stanąć na nogi.