Czy istnieje ryzyko ciąży podczas stosunku odbytego 22 dnia cyklu?

Witam! Miałam stosunek 22 dnia mojego cyklu, który trwa od 30/31 dni. Przedwczoraj dostałam upławy brązowawe i następnego dnia się skończyły. Czy jest możliwość, aby zaszła w ciążę?

Witam! Biorąc pod uwagę opis można wnioskować, że stosunek miał miejsce w czasie fazy niepłodnej cyklu. W związku z tym prawdopodobieństwo ciąży wydaje się być niewielkie. Opisany objaw nie należy do prawdopodobnych objawów ciąży i może mieć różne przyczyny np. infekcyjne, mechaniczne (podrażnienia podczas penetracji), organiczne (nadżerka). W związku z tym proponuję zachować spokój, ale jeśli upławy powtórzą się lub pojawią się jakiekolwiek inne objawy ze strony narządów płciowych np. świąd, ból, krwawienie to należ zgłosić się do ginekologa w celu przeprowadzenia badania oraz zlecenia ewentualnego leczenia. Pozdrawiam serdecznie!