Wpływ tabletek antykoncepcyjnych na łuszczycę

Witam Od 4 miesięcy biorę tabletki antykoncepcyjne i wiem że po skończeniu obecnego czyli 5 opakowania odstawiam je i nie planuję wrócić. Mam tylko pytanie czy po 5 miesiącach przyjmowania tabletek skutki odstawienia mogą być bardzo odczuwalne? Nigdy nie miałam problemów ze skórą jesli chodzi o trądzik ale niestety od 6 roku życia mam łuszczyce. Czy to może jakoś wpłynąć na moją cerę? Pozdrawiam

Tabletki antykoncepcyjne mogą obciążać wątrobę, a u osób z chorobami autoimmunologicznymi do których zaliczamy łuszczycę mogą mieć gorszą detoksykację organizmu. W detoksykacji bierze udział również wątroba. Proponuję włączyć sobie ostropest plamisty (kupi Pani w sklepach ze zdrową żywnością ) i dziennie spożywać 1 łyżeczkę. Doskonale wspomaga wątrobę i dzięki temu sobie Pani pomoże.