Wydzielina z pochwy u 18-latki z nieregularnymi miesiączkami

Witam, mam problem którego nie potrafię rozwikłać. Ostatni okres miałam 1 grudnia cykl jest troszeczkę nieregularny ale raczej powinien się pojawić 28/29 grudnia, do tej pory go nie ma... dodam że 23 i 25 grudnia uprawiałam seks z chłopakiem, przerywany bez prezerwatywy ale nie skończył we mnie..dodatkowo dzisiaj zauważyłam serowatą wydzielinę na wkładce, ogólnie czuję się całkiem dobrze. Co to może być, strasznie się denerwują czy to ciąża czy coś innego...

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisany przez Panią brak miesiączki jak najbardziej może być konsekwencją ciąży. By wykluczyć lub potwierdzić ciążę przede wszystkim powinna Pani zatem wykonać test ciążowy. Opisana zaś serowata wydzielina to objaw infekcji grzybiczej. Proszę zatem skonsultować się ze specjalistą ginekologiem, który wdroży właściwe leczenie.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Na podstawie opisywanej sytuacji nie mogę wykluczyć ciąży, gdyż stosunek przerywany nie chroni przed ciążą. Warto wykonać test ciążowy. Możliwa jest także infekcja dróg rodnych, w przebiegu której mogą pojawić się podobne objawy.