Za wcześnie wzięłam tabletki

Jestem dość młodą osobą, wczoraj pierwszy raz byłam u ginekologa, przepisał mi on tabletki. Źle doczytałam ulotkę i wzięłam wczoraj tabletkę. Teraz wiem, że powinnam 1 dnia okresu. Nie wiem, co mam robić, ponieważ okres mam mieć 11 marca. Dzwoniłam do tego ginekologa, on powiedział, żebym poczekała do okresu i 1 dnia wzięła 2 tabletkę - czy tak można? Proszę o pomoc, czy może powinnam nadal brać i okres mi się przesunie?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Powinna Pani postąpić tak, jak zalecił lekarz prowadzący. Najlepiej poczekać do okresu i wziąć 2 tabletkę - działanie antykoncepcyjne będzie pełne.