Zaburzenie antykoncepcji hormonalnej poprzez biegunkę

Witam! Mam pytanie, czy jesli kobieta przyjmuje reguralnie tabletki antykoncepcyjnne i dzien po strosunku dostała bigunki to antykoncepcja podczas stosunku dzień przed tak jak opisuje jest zaburzona?Czy możliwa jest ciąża w wyniku tego stosunku dzien przed tą biegunką?bez brania dodatkowe tabletki po wypróżnieniu.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Jeśli biegunka wystąpiła w ciągu 4 godzin po przyjęciu tabletki to ochrona przed ciążą może być zmniejszona. W przeciwnym wypadku nie ma powodu do niepokoju.