Zachowanie antykoncepcji przy zmianie tabletek

Mam pytanie, bo w poniedziałek zażyłam 18tabletek i do końca blistra brakło mi 3tabletki byłam w wtorek u doktora i go nie było, więc nie zażyłam 19 tabletki. Dopiero w środę dostałam receptę i niestety Pani doktor przepisała mi (Atywia) zamiast (Naraya), bo ponoć (Atywia) jest lepsza od (Naraya). Więc zażyłam tą 19tabletke o godz 8.25, ale nie (Naraya) tylko (Atywia) i wiem, że nie mam robić przerwy. Tylko zastanawiam się na ochroną antykoncepcji, czy będzie zachowana?

Aleksander Ropielewski

Jeżeli nie robi Pani 7-dniowej przerwy to skuteczność antykoncepcji zostanie zachowana bez konieczności stosowania dodatkowej metody antykoncepcji.