Załamałam się po rozstaniu z partnerem - gdzie mogę znaleźć pomoc?

Jestem samotną matką. Kilka dni temu rozstałam się ze swoim kilkuletnim partnerem. Wszystko zaczęło się kilka miesięcy temu, a skończyło się teraz. Straciłam pracę, dom, partnera... wszystko mi się zawaliło. nie mam nawet z kim porozmawiać. Całe dnie spędzam sama albo bez sensu wałęsam się po mieście. Nie wiem już, co mam robić. Biorę jakieś leki, które nie pomagają. Lekarz - odległe terminy, a na prywatnego nie mam teraz pieniędzy. Proszę o pomoc. Jestem u kresu sił!!!

KOBIETA ponad rok temu

Witam!

Pani sytuacja jest poważna, jednak z każdej sytuacji są wyjścia, które mogą wpłynąć na jej poprawę. Warto, żeby skorzystała Pani z pomocy specjalistycznej. Pisze Pani, że terminy do lekarza są odległe, ale jeśli będzie Pani zwlekać z zapisaniem się, oczekiwanie będzie jeszcze dłuższe. Nie ma Pani z kim porozmawiać. A co dzieje się z Pani rodziną i znajomymi? Warto zwrócić się po pomoc do osób bliskich. W takich chwilach wsparcie ze strony otoczenia jest niezwykle ważne, gdyż dodaje sił i motywacji do działania. Kiedy czuje się Pani bardzo źle i nie ma z kim pogadać, warto skorzystać z telefonów zaufania i czatów/forów internetowych. Warto także skorzystać z pomocy psychologa. Będzie to możliwość pracy nad Pani psychicznymi problemami, szukanie nowych możliwości oraz możliwość wyrażania swoich emocji i przeżyć. Z pomocy psychologicznej może Pani korzystać bezpłatnie w ośrodkach państwowych lub organizacjach pozarządowych, które taką pomoc oferują. Przydatne informacje może Pani znaleźć w tekście: http://portal.abczdrowie.pl/gdzie-szukac-pomocy.

Pozdrawiam