Zatkany nos, kichanie, pieczenie oczu, swędzenie w gardle i ucisk a możliwość alergii

zatkany nos w nocy i rano,kichanie,pieczenie oczu,po kichaniu swędzenie w gardle i uczucie kluchy trudnej do przełknięcia,czy to może być jakaś alergia?,jak sobie można pomóc?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowny Panie, oczywiście mogą to być objawy alergii. Zalecam konsultacje u alergologa, żeby ocenić co powoduje powyższą alergie i wdrożyć odpowiednie postępowanie. Pozdrawiam.