Zatrzymanie wody w organizmie i podwyższone ciśnienie pod koniec miesiączki

Mam pytanie,co może być powodem,że pod koniec miesiączki zatrzymuje mi się woda w organizmie i podnosi mi się ciśnienie tętnicze?Jak mogę temu zapobiec?Dziękuję.

Renata GrzechociĹska

Witam.
Zatrzymanie wody w organizmie może być przyczyną zmian hormonalnych. Jednak przyczyn może być wiele za mała ilość przyjmowanych płynów, uboga w białko dieta, zbyt mała ilość ruchu. Żeby dokładnie zdiagnozować problem należy udać się do lekarza rodzinnego, tym bardziej, że ma Pani problem z podwyższonym ciśnieniem.
Pozdrawiam