Złe wyniki badań hemoglobiny i żelaza

Witam serdecznie,moja mama leży w szpitalu z powodu złych wyników badań(hemoglobina 6,7 i żelazo 15). Dostała krew, ma podawane żelazo.Miała już kolonoskopie-wszystko w porządku, a dzisiaj miała gastroskopię-wykryto u niej helicobacter pylori , jutro wychodzi do domu, ma podobno dostać jakiś antybiotyk. Czy ta bakteria mogła być powodem tych złych wyników? Bardzo proszę mi napisać coś na ten temat, bo nadmieniam, że mieszkam w Radomiu i ciężko tu o jakiekolwiek informacje. Z góry dziękuję.

Myślę że w szpitalu zrobilu wiecej badań i odpowuedza na pytania. H.pyroli nie powoduje bezpisrednio anemii. Jednak jesli infekcja powidowala krwawienia ze sluzowki żołądka to z czasem moglo to spowodowac anemie.