Złóg w pęcherzyku żółciowym w wyniku USG jamy brzusznej

Witam! Kilka miesięcy temu po badaniu usg jamy brzusznej okazało się, że w pęcherzyku żółciowym mam złóg wielkości 20x35 mm i dużą ilość "błotka wapiennego". W zasadzie nie wiedziałam, że jestem posiadaczką takiego okazu, ale obecnie czuje się trochę niekomfortowo. Coraz częściej miewam zgagę i bóle brzucha, zwłaszcza rano. Czy powinnam zdecydować się na zabieg usunięcia woreczka, czy nie? Pozdrawiam
ponad rok temu

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam,
Decyzja odnośnie poddania się operacji należy tylko i wyłącznie do Pani. Dolegliwości związane z pęcherzykiem żółciowym najprawdopodobniej będą nasilać się, ale należy pamiętać, że operacja nie jest zabiegiem kosmetycznym i również niesie ze sobą ryzyko powikłań - powinna być stosowana jako leczenie ostateczne, wtedy, kiedy dolegliwości będą dla Pani wyraźne, utrudniające codzienne funkcjonowanie.