Jak leczyć zaparcia po porodzie?

Jak poradzic sobie ze wzdeciami i ciężkimi zaparciami po porodzie? Codziennie piję laktulose-MIP która niby trochę pomaga, ale w większości schodzą gazy nic poza tym. Pije ponad 2L wody dziennie mimo to mam i tak duzy problem. Dodam że karmię piersią i jestem na diecie bezbialkowej (synek ma skaze bialkową) 4posilki dziennie o stalych porach. Przed ciążą tez mialam troche problem duzy brzuch wzdecia czasem zaparcia ale nie aż tak jak teraz. Co zrobic?

W takich przypadkach wskazana jest dieta bogata w błonnik np. płatki owsiane na wodzie z jabłkiem, śliwki i morele suszone lub morele świeże, jabłka, dużo warzyw i owoców i oczywiście duża ilość płynów+ ewentualnie czopki glicerynowe.