16-godzinne opóźnienie w przyjęciu tabletki antykoncepcyjnej a ryzyko ciąży

Witam, Biorę tabletki antykoncepcyjne Vibin od pół roku, pierwszy raz zdarzyła mi się taka sytuacja, że zapomniałam o tabletce. Wzięłam ją z opóźnieniem o 16 godzin, była to 4 tabletka przed końcem opakowania. Po 2 dniach uprawiałam seks z moim chłopakiem, gdzie doszło do wytrysku. Miałam go poinformować o zaistniałej sytuacji, ale wróciłam z 2 tygodniowej podróży i emocje wzięły górę, dając się ponieść chwili. Czy istnieje ryzyko zajścia w ciążę? Proszę o szybką odpowiedź

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, opóźniona została tabletka placebo (nie zawierająca substancji czynnej), w związku z czym ochrona antykoncepcyjna nie została osłabiona.