2 tabletki w ciągu doby

Witam. Dostałam okresu ok. 2 nad ranem i z dziwnych powodów wzięłam tabletkę o 4 rano w niedzielę. Chciałam brać tabletki ok. 22, więc kolejną zażyłam o 22 też w niedzielę. I teraz moje pytanie. Jestem zabezpieczona? Czy wszystko będzie w porządku, że wzięłam 2 tabletki w ciągu jednej doby, oprócz tego, że skróci mi się czas brania tabletek o tę jedną. I pytanie numer dwa: czy jeśli biegunka wystąpiła 8-9 godzin po wzięciu pigułki, może to mi w jakiś sposób zagrażać?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Stosowanie podwójnych dawek hormonów, chociaż niezalecane, nie powinny spowodować szczególnych szkód w organizmie (pod warunkiem, że przyjęcie 2 tabl. zdarza się sporadycznie).

Jest Pani prawidłowo zabezpieczona.

Jeśli pytałaby Pani o wymioty, to po 7-8 godzinach od przyjęcia tabletki, nie powodują zmnieszenia skuteczności. W przypadku biegunki, niestety, nie ma takiej zależności. Biegunka może spowodować wzrost ryzyka ciąży bez względu na czas wystąpienia w stosunku do przyjętej tabletki.