7 miesięcy intensywnego palenia papierosów a wpływ na stan zdrowia

Witam. Od 7 miesięcy pale papierosy w tym przez ostatnich 5 miesiecy paczkę dziennie. Od kilku dni juz nie pale w ogóle. Chciałbym się zapytać jak bardzo zanieczyszczone są moje płuca i czy mogę to jakoś sprawdzić np. rtg czy tomografia komputerowa - czy do wykonania tych zabiegów potrzebne jest skierowanie? Teraz żałuję że zacząłem palić - zerwałem z nałogiem, jestem na zdrowej diecie i zacząłem biegać. Mam 36 lat. Chciałbym jeszcze zapytać po jakim czasie moje płuca oczyszcza się całkowicie z

Lek. Tomasz Budlewski

Bardzo dobrze że Pan przestał. Ogólnie nie ma przyjętych badań po tak krótkim czasie nałogu. Dla własnego spokoju proponuję wykonać badanie spirometryczne. Po badaniu będzie można coś powiedzieć. Proponuję udać się do lekarza rodzinnego/