Angio-TK i wynik badania
Angio TK. Wyniki badań. Po lewej brak typowego zakontrastowania odcinka A1 t. mózgu przedniej, dystalna część wypałnia się ze strony przeciwnej przez t. łączną przednią -wariant rozwojowy. Podobnie jest po prawej stronie z tętnicą P1 tylną, która wypełnia się przez t. łączną tylną. Poza tym naczynia bez cech patalogicznych, brak tętniaków i malformacji, nie stwierdzony cech zakrzepicy. Skierowanie na szumy uszne pulsujące ucha lewego.

MĘŻCZYZNA, 36 LAT ponad rok temu
Udar - kiedy wezwać karetkę?
P { margin-bottom: 0.21cm; } Jednostronna bezwładność, drętwienie kończyn, niewyraźne mówienie i problemy ze zrozumieniem mowy, ostry ból głowy ? to objawy udaru mózgu. Istnieje kilka objawów poprzedzających udar, będącymi sygnałami ostrzegawczymi.
Witam serdecznie,
Proszę udać się z wynikiem do lekarza zlecającego badanie, który na podstawie obrazu klinicznego, badania fizykalnego oraz wyników badań dodatkowych, postawi rozpoznanie i ustali dalsze postępowanie.
Pzdrawiam.