Zapytaj lekarza

1 , 0 2 0 , 3 9 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Astma oskrzelowa, nerwica lękowa i niedoczynność tarczycy oraz pokrzywka

Witam! Mam 25 lat i astme oskrzelową, nerwice lękową i na dodatek teraz okazało się, że (chyba) niedoczynność tarczycy( na którą nie jestem jeszcze leczona)poniewaz jestem w trakcie badan. Od kilku lat borykam się z pokrzywką i nie wiem co jest jej przyczyna ponieważ pojawiła się jeszcze przed braniem sterydów. Miałam robione badania alergiczne z krwi i nic nie wykazały. Natomiast kiedy wezmę leki antyalergiczne pokrzywka łagodnieje. (troche) pozdrawiam Natalia
KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu

Jedzenie może zwiększać ryzyko alergii! Zobacz, na co uważać

Dietetyk kliniczny Iwona Wierzbicka mówi o tym, jakie produkty spożywcze mogą wywoływać alergie. Ryzykowne mogą być: jaja, kolorowe barwniki spożywcze i produkty paczkowane zawierające glutaminian sodu wywołujący reakcje alergiczne. Oprócz tego warzywa takie, jak bakłażany, papryka, pomidory czy ziemniaki przyczyniają się do rozszczelnienia jelita, co może wywołać róznego rodzaju alergie.

Konieczna jest opieka pulmonologiczna i alergologiczna Pozdrawiam Iwona Stajkowska

Specjalista w dziedzinie dermatalogii i wenerologii. Członek Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych i Akademii Czerniaka. Odznaczona Laurem Pacjenta w latach 2012, 2013 i 2014.
0

Witam,

Przede wszystkim trzeba zrobić bardzo kompleksowe i szczegółowe badania. Alergia, pokrzywka, problemy skórne mogą mieć również silne podłoże psychiczne. Warto na to zwrócić uwagę. Oprócz pomocy medycznej, jeżeli ma Pani zdiagnozowaną nerwicę lękową radziłabym skorzystać z pomocy terapeuty.

Pozdrawiam serdecznie,

Anna Mochnaczewska

Psycholog i certyfikowany psychoterapeuta poznawczo-behawioralny.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy