Zapytaj lekarza

1 , 0 1 6 , 7 2 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ataki nerwicy i bóle w klatce piersiowej

Jak radzic sobie z atakami nerwicy. Pomimo że wiem, ze mam zdrowe serce, a podczas atakow odczowam bole w klatce piersiowej, boje sie ze to zawal i umre. Jak sobie z tym radzic? Powinnam sobie ufac czy za kazdym razem powinnam jechac na pogotowie zeby sprawdzic co sie dzieje?
KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu

Witam, Jest Pani bardzo młoda i życie przed Panią. Szkoda czasu na pogotowie i zamartwianie się z powodu powtarzających się objawów. Proszę skonsultować się z psychoterapeutą lub psychologiem. Można też samej poobserwować, kiedy i w jakich okolicznościach te bóle się pojawiają. Co je poprzedza? Jakie zdarzenia, jakie sytuacje? Proponuję: więcej spacerować, biegać - wtedy będzie Pani głębiej oddychać. Można iść na basen lub zająć się innym sportem. To zawsze pomaga.

Pozdrawiam serdecznie, Alicja M. Jankowska http://psychoterapie-szczecin.pl

0
Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin
62 poziom zaufania

Witam, pierwszy krok już za Panią, potrafi Pani już nazwać, to co się dzieje z Pani organizmem. Ma Pani świadomość, że to nie chore serce, ale objawy zaburzeń lękowych. Pomoc może Pani uzyskać podczas pracy z psychoterapeutą, aby zrozumieć objawy nerwicy i nauczyć się z nimi radzić. Pozdrawiam serdecznie Monika Prus

0

Dzień dobry, A czy podjęła się Pani leczenia nerwicy ? Podstawową metodą leczenia jest psychoterapia - stąd namawiam na podjęcie leczenia w Poradni Leczenia Nerwicy/PZP/prywatnie, gdzie będzie Pani mieć możliwość wyleczenia, a nie tylko radzenia sobie z atakami.

0

Dzień dobry, jeżeli ma pani nerwicę to powinna pani ją leczyć - podstawową formą leczenia nerwicy jest psychoterapia i zachęcam do jej podjęcia. W pierwszej kolejności proszę się udać na diagnozę psychologiczną, psycholog zaleci dalsze działania. Pozdrawiam.

Psycholog i psychoterapeuta, absolwent Uniwersytetu Śląskiego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy