Ataki nerwicy i bóle w klatce piersiowej

Jak radzic sobie z atakami nerwicy. Pomimo że wiem, ze mam zdrowe serce, a podczas atakow odczowam bole w klatce piersiowej, boje sie ze to zawal i umre. Jak sobie z tym radzic? Powinnam sobie ufac czy za kazdym razem powinnam jechac na pogotowie zeby sprawdzic co sie dzieje?

Witam,
Jest Pani bardzo młoda i życie przed Panią. Szkoda czasu na pogotowie i zamartwianie się z powodu powtarzających się objawów. Proszę skonsultować się z psychoterapeutą lub psychologiem. Można też samej poobserwować, kiedy i w jakich okolicznościach te bóle się pojawiają. Co je poprzedza? Jakie zdarzenia, jakie sytuacje?
Proponuję: więcej spacerować, biegać - wtedy będzie Pani głębiej oddychać. Można iść na basen lub zająć się innym sportem. To zawsze pomaga.

Pozdrawiam serdecznie, Alicja M. Jankowska
http://psychoterapie-szczecin.pl

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witam,
pierwszy krok już za Panią, potrafi Pani już nazwać, to co się dzieje z Pani organizmem. Ma Pani świadomość, że to nie chore serce, ale objawy zaburzeń lękowych. Pomoc może Pani uzyskać podczas pracy z psychoterapeutą, aby zrozumieć objawy nerwicy i nauczyć się z nimi radzić.
Pozdrawiam serdecznie
Monika Prus

Dzień dobry,

A czy podjęła się Pani leczenia nerwicy ?

Podstawową metodą leczenia jest psychoterapia - stąd namawiam na podjęcie leczenia w Poradni Leczenia Nerwicy/PZP/prywatnie, gdzie będzie Pani mieć możliwość wyleczenia, a nie tylko radzenia sobie z atakami.