Badanie krwi na obecność Helicobacter pyroli

Witam serdecznie; dzisiaj odebrałem wyniki kontrolne, okazało się, że mam dodatni wynik w badaniu z krwii na obecność bakterii Helicobakter pylori, mój wynik to 53,5 AU/ml, gdzie norma zawęża się do około 24. Co to może oznaczać? Czy to może wskazywać na chorobę wrzodową? Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podany wynik wskazuje na infekcję H. pylori. Proszę zatem skonsultować się z lekarzem gastroenterologiem, który rozważy konieczność eradykacji. Infekcją H. pylori zwiększa ryzyko choroby wrzodowej.