Badanie TK jamy brzusznej i ból
Mam pytanie: jesli tk jamy brzusznej wykazalo ze z trzustka wszystko jest w porzadku czy mimo to marker nowotworowy na ten narzad moze wykazac cos innego.Bardzo sie bowiem martwie bo pomimo ze tk i usg wykazalo ze trzustka jest prawidlowa boli mnie brzuch wlasnie w tej okolicy.

KOBIETA, 40 LAT ponad rok temu
Zalety gastroskopii
Gastroskopia to badanie, które pomaga wykryć schorzenia układu pokarmowego. Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są zalety tego badania. Na ten temat wypowiada się lek. Marcin Radkowski.
Witam serdecznie,
Tzw. markery nowotworowe są to specyficzne substancje obecne we krwi, moczu bądź w wycinkach tkanek pacjenta, które ułatwiają postawienie diagnozy, ocenę ryzyka i długookresowe monitorowanie stanu zdrowia chorego. Mogą one być podwyższone nie koniecznie tylko w chorobach nowotworowych ale tez w schorzeniach nieonkologicznych jak np. stany zapalne. Sugeruję udać się wraz z wynikami do lekarza zlecającego badanie celem konsultacji i ustalenia dalszego postępowania.
Pozdrawiam.