Badanie USG jamy brzusznej i wątroba o cechach stłuszczenia

Witam.Robiłam badanie usg jamy brzusznej.W opisie badania lekarz wpisał:wątroba nieznacznie podwyższona o cechach miernego stłuszczenia oraz nerka prawa:w dolnym kielichu konkrement o śr.ok 5 mm bez zastoju moczu a także pęcherzyk żółciowy o pogrubiałych ściankach wolny od konkrementów.Proszę powiedzieć czy to coś poważnego??

Do kontroli USG za 6 miesięcy, zmiana diety, zmniejszenie podaży tłuszczów, szczególnie zwierzęcych. Normalizacja masy ciała. Kontrola urologiczna. Oto zalecenia bez znajomości wywiadu, które mogę poradzić.