Bardzo chcę schudnąć i to w rekordowym tempie - co robić?

Witam. Od prawie 3 lat mieszkam w Anglii i bardzo się martwię o moją sylwetkę ponieważ w ciągu tych 3 lat strasznie przytyłam. Mam 18 lat, 168 wzrostu i ważę aż 78kg. Wiem że mam nadwagę i 2 tygodnie temu odstawiłam całkiem słodycze i fast food-y. Ale nie tracę kompletnie nic na wadze. Najbardziej zależy mi na zrzucenia kilogramów z brzucha ponieważ przytyłam bardzo szybko i porobiły mi się na całym brzuchu ogromne rozstępy. Proszę Pomóżcie mi i powiedzie co powinnam robić, jakie ćwiczenia, ile razy dziennie żebym w końcu mogła wyglądać zdrowo. Dziękuję i czekam na odpowiedz :)

Witaj,

rzeczywiście Twoja waga jest zbyt wysoka i Twoje BMI wskazuje na nadwagę.
Jedyną drogą, aby pozbyć się zbędnych kg jest zmiana na stałe nawyków żywieniowych i zwiększenie aktywności fizycznej. Dobrze, że już nie jesz słodyczy i produktów typu fast food.

To na co jeszcze powinnaś zwrócić uwagę to:
- regularność posiłków - należy jeść często a mało, najlepiej 5 razy dziennie, co 3 godziny, koniecznie śniadanie. Nie głodzimy się i nie podjadamy
- wybór produktów - popatrz na piramidę zdrowego żywienia (link w załączeniu). Z produktów zbożowych jedz tylko pełnoziarniste (płatki owsiane, ryż brązowy, pieczywo razowe, ciemny makaron, grube kasze tj. gryczana), jedz dużo warzyw (z wyjątkiem gotowanej marchewki i gotowanych buraków), owoce (ale nie więcej niż 300 g, czyli ok. 2 jabłka dziennie), produkty mleczne o obniżonej zawartości tłuszczu, ale nie słodzone, chude mięso, ryby, jaja, rośliny strączkowe. Tłuszcze należy ograniczać - wybieraj najlepiej oliwę z oliwek. Zwróć uwagę na to, aby produkty, które wybierasz były jak najmniej przetworzone.
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite#piramida
- wyeliminowanie z diety oprócz słodyczy i fast food także słonych przekąsek (chipsy, krakersy, precelki), pieczywa cukierniczego np. drożdzówki, frytek, pizzy, wszystkiego co jest z białej mąki (biały makaron, jasne pieczywo, naleśniki, pierogi), białego ryżu, napojów słodzonych, nie tylko gazowanych, również soków
- wybieranie gotowania i duszenia / pieczenia, a rezygnacja z produktów smażonych
- uwaga na produkty light - zwykle są jedynie tylko trochę mniej kaloryczne, a zjadamy ich więcej
- picie dużych ilosci wody (1,5-2 l)
- zwiększenie aktywnosci fizycznej - minimum 30 min dziennie, lepiej 1 godzinę. Oprócz ćwiczeń na brzuch (link w załączeniu) powinnaś także codziennie ruszać się. Polecam szybki marsz, pływanie, rowerek stacjonarny. Ważne, żebyś się zmęczyła. Kluczowa przy ćwiczeniach jest także systematyczność. http://portal.abczdrowie.pl/sposob-na-plaski-brzuch

Jeżeli chodzi o efekty to bywa różnie, jedni tracą kg szybciej, inni wolniej, ale jeżeli zmienisz na stałe swój jadłospis i zwiększysz aktywność, to efekt na pewno pojawi się i będzie trwały. Pamiętaj, że najbezpieczniejsze i najbardziej skuteczne (bo trwałe) jest pozbywanie się ok. 0,5-1kg tygodniowo (nie więcej).

Życzę Ci powodzenia i pozdrawiam Cię serdecznie,
Agnieszka Kuczewska