Bardzo długie krwawienie z odstawienia. Co może być przyczyną?

Witam, biorę tabletki już prawie dwa lata, w zeszłym miesiącu zapomniałam wziąć dwie tabletki (dokładnie w trzecim tygodniu brania). Wieczorem powinnam wziąć następną, czyli już 3, wzięłam dwie na raz, następnego dnia wzięłam jedną, czyli przesunęłam sobie branie o jeden dzień, powinnam dostać okres w środę a dostałam 5 dni wcześniej, czyli w piątek. Trwa do tej pory czyli już dwa tygodnie, z tym że jest dosyć dziwny. Na początku miałam obfite krwawienie, potem prawie wcale, znowu obfite, mniejsze i nic przez 2 dni, a potem znowu duże, a teraz obfite plamienia brązowe. Dodam, że był też różnego koloru (prawie czarny na początku, potem normalny, potem brązowy, potem czerwony a teraz znowu brązowy). Do tego dziwnie się czuję, ciągle chce mi się spać i boli mnie brzuch.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

W pierwszej kolejności sugerowałabym wykonać test ciążowy.

Ponad 12-godzinne opóźnienie w przyjęciu tabletki zmniejsza jej działanie antykoncepcyjne. Pani w dodatku wydłużyła sobie cykl o 1 dzień. Te wszystkie zmiany mogły spowodować zniesienie zabezpieczenia.
Jeżeli test ciążowy wyjdzie negatywny, niezbędne będzie zdiagnozowanie przyczyny tego krwawienia  przez Pani lekarza prowadzącego.

Pozdrawiam