Przyjęłam tylko dwie tabletki, a teraz spóźnia się okres

Witam :) Ostatnio uprawiałam seks z chłopakiem pod koniec lutego (ostatnie dni), używaliśmy prezerwatywy, były to raczej dni niepłodne, bo zaraz potem 4 marca planowo dostałam miesiączkę, miesiąc później też dokładnie planowo dostałam okres. Jednak postanowiłam zacząć przyjmować C... Kiedyś (1,5 roku wcześniej) brałam inne tabletki, ale po tej przerwie to był pierwszy raz, co chciałam zażyć ponownie. Przyjęłam tylko dwie sztuki, a ponieważ źle się czułam, po prostu dalej nie przyjmowałam... Teraz na początku maja powinnam dostać okres, a jego nie ma już tydzień. Czy mogło to nastąpić w wyniku przyjęcia tych dwóch tabletek?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Opóźnienie miesiączki może być spowodowane zażyciem tych dwóch tabletek antykoncepcyjnych, jednak myślę, że w Pani sytuacji warto przede wszystkim wykonać test ciążowy.

Pozdrawiam!