Bezsenność u 18-letniej osoby

Pomocy ! Parę razy zdarzyło mi się nie spać całej nocy , a nic mi nie jest ani chora totalnie nic . próbuje wielu rzeczy , ale nic nie daje i zasypiam na drugi dzień i nawet wtedy mam problem zasnąć . Jestem teraz za granicą i nawet do lekarza nie mogę pójść . Proszę pomóżcie , jestem młoda mam dopiero 18 lat .

Witam Panią
Pisze Pani o tym że bardzo trudna jest Pani zasnąć.Niekiedy powody takiego stanu związane są z stanem naszego organizmu, stresem, dużym niepokojem, lękiem. Rozumiem że nie ma Pani możliwości skorzystania z konsultacji lekarskiej na miejscu, a czy zastanawiała się Pani nad skorzystaniem z konsultacji przez SKYPE?
Anna Suligowska

Należałoby się zastanowić nad czynnikami współistniejącymi z bezsennością. Co się działo wcześniej? Czy była Pani np. przemęczona, a może za późno się położyła i inie mogła przez to zasnąć? itd, itp. Czy poza bezsennością pojawiły się jakieś inne objawy? Co np. z nastrojem. Generalnie każdemu zdarza się w życiu nie przespać jakiejś nocy. I to mija. Jeśli jednak nie minie, to konsultacja z lekarzem będzie niezbędna.
A to, że jest Pani młoda, to nie znaczy, że nie może mieć Pani jakichś kłopotów, albo, że nie powinno to Pani spotkać. Rozumiem, że to dla Pani przykre, ale zazwyczaj można znaleźć rozwiązanie, czasem samemu, a czasem z pomocą innych. Na początek mogę Pani zaproponować np. takie ćwiczenie: Jeśli nie będzie Pani mogła zasnąć, proszę wstać i zająć się czymś, za czym Pani nie przepada - np. prasowaniem albo sprzątaniem. Tak prze jakieś pół godziny, godzinę. Potem proszę się ponownie położyć. Najgorsze jest skupianie się na tym, ze nie można zasnąć. Jak człowiek nakręci się lękowo, to już nie uśnie. Życzę powodzenia i pozdrawiam.