Blokady podczas oddychania

W przeciągu ostatnich 3 mies 2x zdarzyła mi się pełna blokada oddechu w czasie 1min. Raz w czasie spania, raz w trakcie jedzenia. Aby zapobiec staram się wcześniej odpluć jak najwięcej flegmy. W czasie tej blokady nie ma bólu, próbuję wciągnąć powietrze i przebić nim flegmę na siłę, wydaję dzikie dźwięki. Na koniec swobodnie oddycham, odpluwam flegmę. Nie cierpię na żadne choroby w tym laryngologiczne od dawna. Zwykle mam lekko przytkany nos. Spirometria bardzo dobra. Badania krwi w normie.

Obecność takiej ilości wydzieliny wskazuje, że jednak jest choroba laryngologiczna. Przytkanie nosa to obrzęk towarzyszący alergicznemu lub niealergicznemu stanowi zapalnemu nosa i zapewne zatok, które mogą być źródłem tej wydzieliny. Niezbędna jest wizyta u laryngologa.