Ból brzucha i obfite krwawienie po przyjęciu tabletki awaryjnej

witam 30 grudnia zaczął mi się okres skończył się 6 stycznia. W między czasie uprawiałam seks z mężem i pękła mu prezerwatywa zażyłam tabletki 72 po E.... 13 stycznia znów dostałam okresu tylko że bardziej obfitego niż zwykle strasznie przy tym boli mnie brzuch a krew leje się ze mnie jak z kranu. Dodam jeszcze że przed dostaniem tego drugiego okresu kochaliśmy się z mężem. Czym o jest spowodowane? Czy to przez tabletki 72 po?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Najprawdopodobniej objawy jakie Pani podaje związane są własnie z przyjęciem antykoncepcji awaryjnej. Warto jednak w przypadku utrzymywania się objawów skorzystać z porady ginekologa uzupełnionej badaniem.