Ból brzucha i zaparcia a picie na czczo wody z cytryną i wody z młodym jęczmieniem

witam od dwoch tygodni pije rano na czco ciepla wode z cytryna a po okolo pol godz sklanke wody z lyzeczka sproszkowanego mlodego jeczmienia.od jakis czterech dni boli mnie brzuch i mam zaparcie.czego to jest powod?

Witam, picie rano ciepłej wody z cytryną nie powoduje takich dolegliwości. Zielony jęczmień faktycznie stanowi bogactwo witamin, składników mineralnych, ma właściwości prozdrowotne ale oprócz tego zawiera błonnik zarówno rozpuszczalny jak i nierozpuszczalny. Jeśli po jego spożyciu zauważa Pani u siebie w/w dolegliwości, to może sugerować dwie przyczyny: albo ma Pani nadwrażliwe jelita i taka ilość błonnika pokarmowego jest dla Pani niewskazana lub pije Pani za mało wody (przy suplementacji błonnika pokarmowego zalecane jest picie 2l płynów dziennie, najlepiej niegazowanej wody mineralnej). Sugeruję w pierwszej kolejności zaprzestanie suplementacji zielonego jęczmienia przez kilka dni i obserwację czy objawy ustąpiły. Jeśli tak nastąpi, to może spróbować Pani wrócić do suplementacji zielonego jęczmienia, ale proszę pamiętać o piciu wody. Jeśli objawy (pomimo picia wody) powrócą, to prawdopodobnie nie jest ten preparat dla Pani odpowiedni.