Kobieta , 28 lat Kobieta 27 lat ból dretwienie i mrowienie lewej nogi. Lydka i stopa w dotyku zimne w porownaniu do drugiej nogi. Wczesniejsza wizyta na sor stwierdzono niewielka skrzepline i powiekszona kaletke miesnia polbloniastego zalecono clexane 100. Neurologicznie podejrzenie dyskopatii. Tabletki przeciwbolowe doreta nie pomagaja. Dzisiejsza wizyta na sor odeslanie gdyz to nie nagly przypadek. Jaka moze byc przyczyna takiego stanu?
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Lek. Tomasz Budlewski 79
Lek. Tomasz Budlewski Stażysta/Rezydent, Łódź
Edytuj odpowiedź

Przyczyn może być wiele. Proszę zgłosić się do lekarza rodzinnego aby określić dalsze Postępowanie. Sądzę że konieczna jest konsultacja lekarza neurologa oraz chirurga naczyniowego a być może także lekarza ortopedy

Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Skrzeplina w mięśniu półbłoniastym jest niepokojąca. Mogła sobie Pani naderwać ten mięsień, powstał skrzep, który może powodować lokalny stan zapalny. Jeśli tak to proszę uważać z aktywnością (nie obciążać nogi, nogę kłaść na taborecie), z kolei intensywnie ćwiczyć stopę.
Proszę skonsultować się z lekarzem pierwszego kontaktu, prawdopodobnie skieruje Panią do naczyniowca.

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • NeurologiaNeurologia to dziedzina medycyny zajmująca się schorzeniami obwodowego i ośrodkowego układu nerwowego. Jest silnie spokrewniona z psychiatrią i polega na odkrywaniu przyczyn uszkodzenia systemu neuronalnego.
  • Ortopedia – Ciało ludzkie składa się z blisko 206 kości. Układ kostny i stawowy zapewnia stabilny punkt mocowania dla tkanek miękkich. Kości połączone są ze sobą za pomocą więzadeł i ścięgien. Chronią ważne narządy wewnętrzne, np. mózg, serce, płuca. Pełnią również funkcję magazynu składników mineralnych, wapnia i fosforu, które są dostarczane do różnych części ciała przez krew.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: