Ból i opuchlizna kostki po treningach

Jestem średnio aktywna sportowo-biegam i pływam.Miałam 4urazy(skręcenia/zwichnięcia),których nie leczyłam,tylko pobolało przez ok.2/3tygodnie,ale to było 1,2,3i5lat temu.Ostatnio po treningach mam napuchniętą prawą kostkę i bardzo boli,a dużo ćwiczę i nie czuję się przemęczona.Czuję się dobrze.Mam może depresję.Do tej pory treningi korzystnie na mnie działały i nie miałam bólów kostki.Odżywiam się dobrze i mam dobrą wagę.Kondycja jest w porządku.Czasami w nocy łapią mnie bóle nogi.Co to może być?

Dzień dobry
Jeżeli w przeszłości były urazy skrętne tego stawu to mogą to być objawy niestabilności stawu, uszkodzenia ścięgien strzałkowych, przerostu błony maziowej. Do postawienia diagnozy konieczna jest konsultacja ortopedyczna.
Pozdrawiam
Krzysztof Bryłka - chirurg stopy i stawu skokowego