Ból kręgosłupa w pozycji leżącej u 39-latki

witam , odczuwam ból kregosłupa w pozycji leżącej, (różne łóżka) , budzi mnie bół, nie moge sie poruszyć, jakbym miała zablokowany kręgosłup,w ciągu dnia nie odczuwam dolegliwości. Co może być przyczyną, jak sobie radzić z tą dolegliwością Mam 39 lat Pozdr Dorota

Zgadzam się z Panią Doktor, przyczyna może tkwić w źle dobranym materacu. Niektórzy z moich pacjentów, którym zaleciłem zmianę materaca przestali uskarżać się na dolegliwości bólowe. Proszę pamiętać, że mateac powinno dobierać się do parametrów antropometrycznych biorąc pod uwagę wzrost i masę ciała. Twarde materace zalecane są dla osób cięższych, średnio twarde dla osób o prawidłowej masie ciała i miękkie dla osób o zmniejszonej masie ciała. Oczywiście regularne dobrze dobrane ćwiczenia też poprawią stan Pani kręgosłupa.