Ból piersi i powiększone węzły chłonne

Witam mam 16 lat i od pewnego czasu zaczęła boleć mnie lewa pierś. Oprócz tego zauważyłam także że jest ona jakby nabrzmiała a na brodawce robią mi się bolesne zgrubienia .Oprócz tego nie mam żadnych innych dolegliwości jedynie to, że z tej samej brodawki zaczął mi schodzić naskórek. Jednak dzisiaj zauważyłam też że węzły chłonne pod lewą pachą również mnie bolą a z lewej strony nad obojczykiem zrobił mi się nie wielki guzek, który boli przy dotyku. Czy powinnam się udać do lekarza?

Witam serdecznie! Powiększenie węzłów chłonnych w każdym przypadku powinno być konsultowane przez lekarza. Radzę udać się do lekarza rodzinnego, który po przeprowadzeniu bezpośredniego badania zadecyduje o dalszym postępowaniu. Pozdrawiam.