Co może być przyczyną powiększenia u mnie węzłów chłonnych?

Co może być przyczyną powiększenia węzłów chłonnych? 2 tygodnie temu po raz pierwszy zaczęło mnie boleć pod prawą pachą. Wyczulam wtedy u siebie dwa zgrubienia. Z racji tego że byłam wtedy chora udalam się do lekarza. Dostałam antybiotyk i zostałam skierowana na rtg klatki piersiowej. Po leczeniu antybiotykiem węzły chłonne pod prawą pachą się wchłonęły, ale za to powiększyły się węzły pod lewą pachą. Tym razem wyczulam 4 zgrubienia tak samo bolesne. Teraz mija 2 tydzień, węzły po lewej stronie zaczęły się wchłaniać i znowu zrobiło mi się to samo pod prawą pachą. Lekarz dał mi skierowanie do poradni chirurgi onkologicznej i na badania krwi. 19 marca mam także zaplanowane badanie usg piersi. Wynik rtg był dobry, więc płuca mam czyste. Przeziębienie minęło, czuje się ogólnie dobrze ale węzły nie chcą się uspokoić i na zmianę się powiększają. Co może być tego przyczyną? Czy może to być nowotwór?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Proszę zgodnie ze skierowaniem udać się na badanie USG piersi. Jest to najlepsze badanie obrazujące piersi u kobiet w Pani wieku.