Ból podbrzusza a przyjmowanie antykoncepcji doustnej bez przerwy na miesiączkę

Witam.Od jakiegoś czasu boli mnie podbrzusze.Gastrologicznie i urologicznie-okej.Ginekolog chce wykluczyć endometriozę (laparoskopia),ale w związku z tym,że jest b.ostrożny bujam się z tym od dawna.Dzisiaj z nim rozmawiałam,że nadal boli i mam plamienia,to stwierdził,że mam brać anty bez robienia przerwy na miesiączkę.Zapomniałam spytać w jakim celu? Co to da? Co jeśli to nic nie da? Dręczy mnie to teraz :( Proszę o odpowiedź, błagam

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Brak przerwy a przyjmowaniu antykoncepcji spowoduje brak jakiegokolwiek krwawienia i przez to nie powinna Pani odczuwać dolegliwości bólowych związanych z menstruacją i wahaniami hormonalnymi.