Ból podbrzusza i powiększony jajnik

witam! miałam ból podbrzusza promieniujący do krzyża. usg wykazało lekko powiększony prawy jajnik, morf,mocz-ok, ale ca 125-50. ginekolog powiedziała, że w jajniku jest coś, co może być resztką pękniętej torbieli. Po miesiączce jajnik się skurczył, wszystko zniknęło, a ca 125 w 6 dniu cyklu(brak krwawienia)-46. tomografia-jajniki niepowiększone, w prawym pęcherzyk-14mm. czy mam się martwić? za 3 mies. wybieram się do kontroli. czy ca powinien odrazu zmaleć? mam 39 lat,co to było?bardzo się boję.

Na podstawie tego artykułu można przyjąć, że normą jest nawet poziom poniżej 65 j.m./ml, więc w Pani przypadku nie ma powodu do niepokoju i ze względu na poziom Ca-125 i ze względu na wynik USG. Proszę się nie martwić i zgłaszać na kontrole według ustalonego terminarzu przez ginekologa.