Ból stopy podczas chodzenia w okolicy pierwszego stawu śródstopno-paliczkowego

Witam. Sprawa dotyczy stopy, prawej, okolice pierwszego stawu śródstopno-paliczkowego. Ból pojawia sie różnie, ale tylko podczas chodzenia. Zawsze gdy stane np. na krawedzi schodka własnie tym miejscem stopy. Dodam że dużo pracuje chodząc. Nieco pomaga moczenie w gorącej wodzie lek przeciwzapalny. Terminów zapisu do ortopedy nie bede komentował. Zatem co mógłbym zrobić, jakie badania odpłatnie, aby z nimi zglosic sie do ortopedy rowniez prywatnie i czy jest jakas forma profilaktyki?

Witam,
może Pan wykonać badanie RTG stopy (wstępne, pomocne badanie)
Być może doszło do rozwinięcia się stanu zapalnego w tym właśnie stawie, który jest zwykle najbardziej obciążany podczas chodzenia.
Można też spróbować dostępnych na rynku bez recepty preparatów w formie żeli, maści przeciwbólowych i przeciwzapalnych.
pozdrawiam