Bóle brzucha i żelazo poniżej normy

Witam, Od wielu miesięcy mam problem z bólami brzucha, i żelazem. Ferrytyna od wielu miesięcy jest poniżej 10 ng/ml, dodatkowo po badaniu na krew utajoną w kale FOB mam wynik dodatni (dodam tylko, że badanie przeprowadziłam podczas miesiączki, ponieważ lekarz prowadzący powiedział, że nie jest ona przeciwwskazaniem do zrobienia badania), mam częste nudnośni, bóle brzucha, powiększone hemoroidy (bardzo żadko krwawienie z guzków). Gastroskopię mam dopiero 14 stycznia, ale martwię się, że mogę mieć raka jelita, stąd pytanie - co mogą oznaczać powyższe objawy. Dodam, że mam 28 lat i bardzo stresującą pracę. Bardzo proszę o pomoc.

Renata GrzechociĹska

Witam.
Objawy są niespecyficzne, mogą oznaczać wiele patologii. Proponowałabym wykonać badania kału w kierunku pasożytów i USG jamy brzusznej.
Pozdrawiam