Czy przy hemoroidach pojawia się krew w kale?

od pół roku, mam problem z odbytem. Po róznych czopkach , nasiadówkach, złagodniała dolegliwość ale nie znikla do końca. Lekarz stwierdził że to nie są hemoroidy tylko stan zapalny, ale trudno okreslic jego przyczynę i że zdarzaja się długotrwałe stany zapalne odbytu. 1. jak długo moze trwac taki stan zapalny? 2.Czy jesłi badanie kału nie wykazało krwi to na pewno mozna wykluczyc hemoroidy - czy zawsze przy hemoroidach jest krew utajona w kale?

Lek. Tomasz Budlewski

Krew utajona w kale określa na krwawienie z wyższego piętra jelita lub żołądka . Przy hemoroidach jest to krwawienie świeże . Proponuje udac się do proktologa sadze ze konieczna jest rektoskopia