Bóle brzucha, współżycie w dni płodne i szanse na ciążę

Witam serdecznie! Mój cykl trwa mniej więcej ok. 40 dni. Z mężem staramy się o drugie dziecko. Mój pierwszy dzień cyklu wypadł 11 października, współżycie było: 17, 20, 23, 24, 26, 28, 30 października oraz: 1, 2, 5, 6 listopada. Czy jest prawdopodobieństwo, że zaszłam w ciążę? Od około tygodnia boli mnie brzuch i mam taki napęczniały jak przed okresem, natomiast nie odczuwam bólu piersi, gdzie ból piersi odzywa się pierwszy niż ból brzucha. Czy może to oznaczać, że niebawem dostanę okres i nasze starania poszły na marne? Uważam, że do zbliżeń doszło wiele razy i raczej nie przeoczyłam owulacji. Dwa dni temu robiłam test ciążowy, ale nie wykazał ciąży. Kiedy ewentualnie mogę go wykonać? Bardzo proszę o wyczerpującą wiadomość. Pozdrawiam.

Witam serdecznie!

Jeżeli Pani cykle trwają 40 dni, to dni płodne przypadają między 20 a 29 dniem cyklu. Z Pani opisu wynika, że do zbliżeń dochodziło w dni płodne, dlatego szanse poczęcia są naprawdę wysokie. Niestety niemożliwe jest dokładne ustalenie szans poczęcia. Proszę pamiętać, że zapłodnienie jest skomplikowanym procesem wymagającym współwystępowania wielu czynników.

Z Pani opisu wynika, że do zbliżeń dochodzi średnio co 2 dni. To bardzo dobrze, gdyż taka częstotliwość stosunków zapewnia wysoką jakość spermy.

Proszę także zwrócić uwagę na statystyki, które wyraźnie pokazują, iż zdecydowana większość ciąż ma miejsce po co najmniej 3 miesiącach starań.

Test ciążowy najlepiej wykonać po dniu spodziewanej miesiączki. Najwcześniej można wykonać go 14 dni po ostatnim zbliżeniu. Testy krwi dają pewne wyniki już po 8-10 dniach od ostatniego zbliżenia.

Pozdrawiam