Bóle piersi po bólach owulacyjnych

Od minionego cyklu (w sierpniu) niepokoi mnie ból piersi,który pojawia się 1-2 dni po bólu owulacyjnym (tak miałam w sierpniu i tak mam teraz we wrzesniu).Dotychczas piersi zaczynały mnie boleć około 7 dni po bólu owulacyjnym,a nie tuż po nim,jak teraz ma to miejsce.W dodatku ostatni okres miałam skąpy i krótszy.Od kilku miesięcy obserwuję, że okres skrócił mi się o 2 dni (kiedyś okres byl bardzo obfity i trwal 7-8 dni,a teraz trwa 5-6 dni i jest bardziej skąpy).Co może być przyczyną tych zmian?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Przyczyną zmian mogą być zaburzenia hormonalne. Jeśli sytuacja nie unormuje się w najbliższym czasie to konieczna będzie wizyta u lekarza.