Bóle pleców po usunięciu pęcherzyka żółciowego

Jestem 3 lata po usunięciu woreczka żółciowego od około miesiąca bardzo bolą mnie plecy nad ranem budzę się już z bólem i nie mogę później znaleźć miejsca żeby nie bolało. Lekarz internista zauważył, że mam skrzywienie kręgosłupa i dał skierowanie do rehabilitanta ale to dopiero na kwiecień. Nie wiem co może być tego przyczyną plecy mnie bolą na dole po lewej stronie. Dzisiaj było tak samo ale jeszcze wzdęło mi brzuch i myślę że może to żołądek. Proszę o pomoc

Dr n. med. Wojciech Kawiorski

szanowna Pani.
Zabieg usunięcia pęcherzyka żółciowego. w tak odległym czasie pozabiegowym, nie powinien być przyczyną bóli, o których Pani pisze (tym bardziej, iż lokalizacja jest po stronie przeciwnej od usuniętego pęcherzyka). Prawdopodobnie, wynika on z ucisku korzonków nerwowych (wspomina Pani o skrzywieniu kręgosłupa). Proponuję zdecydowanie wizytę u neurologa.
Wzdęcie brzucha nie ma nic wspólnego z podawanymi objawami bólowymi.
Pozdrawiam, Wojciecha Kawiorski

Witam. Podziałałbym 2-torowo: być może kręgosłup jest przyczyną i tu widziałbym konsultację neurologiczną. Jednak objawy mogą także wynikać choćby z kamicy przewodowej. Konieczna diagnostyka począwszy od USG.