Bóle w mostku, trudności z oddychaniem i lęki

Miewam bóle w mostku (kiedy się stresuję), bardzo szybko się denerwuję, chociaż z natury jestem spokojna, a także miewam problemy z oddychaniem. Zdarza się także, że nie śpię w nocy ze względu na bezpodstawne lęki. W przeciągu dnia również doświadczam irracjonalnego uczucia strachu i stresu, mimo że nic się nie dzieje. Czy to może być nerwica?

Nerwica choroba współczesności. Różne formy lękliwości.Psychosomatyka. Warto zastanowić się, co stanowić może ich podstawy, a zrobić to może Pani w procesie terapeutycznym.

Witam Panią
To, co Pani opisała dotyczy typowych zaburzeń lękowych. Lękowi często towarzyszy uczucie zagubienia, przerażenia i złe przeczucia do tego dochodzą somatyczne objawy lęku np. ucisk w piersiach, trudności z oddychaniem zwane, hiperwentylacją. Zaburzenia lękowe znacznie obniżają zdolność do prawidłowego funkcjonowania w sferze zawodowej jak i prywatnej. Powinna Pani zgłosić się do lekarza psychiatry, aby ustalić, jaki rodzaj zaburzeń lękowych występuje u Pani. Może to być fobia społeczne, fobia specyficzna, jeśli w ostatnim czasie przeżyła Pani traumatyczne wydarzenie, może to być zespół stresu pourazowego. Pomocna w leczeniu zaburzeń lękowych jest również psychoterapia.
Pozdrawiam