Bóle w nodze w 12. tygodniu ciąży

witam!mam 34 lat i jestem w 12 tyg. ciązy,jest to moja 1 ciąża.Mam problem bo mam bardzo boleści w prawej nodze.Boli mnie biodro miednica i ból promieniuje aż do stopy.W dzień jeszcze jakoś chodzę ale pod wieczór to już prawie nie mogę tak boli mocno.Co mam zrobić bo boję się że jeszcze parę dni i wo gule nie wstanę.proszę o pomoc

Elżbieta Rhone

Witam,
objawy jakie Pani opisuje sugerują atak rwy kulszowej. Proponuję udać się do lekarza pierwszego kontaktu aby potwierdził albo wykluczył diagnozę. Ze względu na to, że jest Pani w ciąży to proponuję także badania w celu wykluczenia zakrzepicy żylnej (ciąża może predysponować do tego stanu).