Bóle wewnątrz łydki po ćwiczeniach fizycznych

Po fitnessie boli mnie lewa łydka(wewnątrz nogi na środku).Boli jak naciskam to miejsce oraz jak na nie naskakuję. Zaczęło się ok 2mies. temu, myślałam że to przemęczone mięśnie? Używałam maści, którą poleciła mi farmaceutka. Przy ćwiczeniach dalej nie mogę naskakiwać na lewą nogę. Kiedy przez tydzień nie chodziłam na zajęcia ból zniknął, ale długo nie trzeba było czekać na jego powrót :( Czy trzeba udać się do lekarza? Czy jest to normalny objaw na nagłą aktywność fizyczną? Jak z tym walczyć?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, najpewniej jest to nadwyrężony mięsień w obrębie aparatu mięśniowego goleni. Zalecałbym pomimo wszystko udanie sie do lekarza ortopedy celem wykonania badania i ustalenia postępowania. Pozdrawiam