Bolesność pach a wynik USG

Witam. Proszę o interpretacje. Od kilku miesięcy bolą mnie pachy i szyja. W USG wyszło, ze mam powiększone węzy po obydwu stronach szyi i pach. Lek.zakaźny zlecił badania na toxo IgM(-)IgG 177 od 10) po 2 miesiącach IgG 141. Węzły nadal bolą,czesto musze siegac po przeciwbólowe. Morfologia z rozmazem,OB,CRP,LDH,RTG klatki idealne. Jednie IgE całkowite podwyższone wynik 185 (norma do 90) dodam,że nie jestem alergikiem. Co to może być. Lekarz chce włączyć spiramycyne

Ale czy powiększenie tych węzłów chłonnych w badaniu USG było patologiczne czy tylko odczynowe? Może warto byłoby z tymi dolegliwościami skonsultować się jeszcze z ortopedą. Może dolegliwości związane są z jakimiś stanami zapalnymi w zakresie stawów barkowych. Trzeba by rozważyć USG stawów barkowych czy też rezonans magnetyczny barków. O wszystkim musi zadecydować lekarz prowadzący.