Bolesny krwiak nad powięzią

3.10.15 urodziłam przez CC syna. Wczoraj podczas usg okazało się że nad powięzią mam 6 cm krwiaka który boli. Jakie postępowanie zaleciłby Pan doktor? Czy możliwe jest, że rana źle się goi ze względu na zakażenie szpitalne, czy wynikać to może z innych powodów? Jakie badania wykonać by mieć pewność? Będę ogromnie wdzięczna za odpowiedź gdyż boję się że znów czeka mnie operacja...

Osobiście spunktowałbym tego krwiaka w pierwszej kolejności, możliwe, że będzie potrzeba jego zdrenowania. Wszystko w znieczuleniu miejscowym. Wówczas rana powinna zacząć goić się samoczynnie a Pani samopoczucie, także ogólne się poprawić. Jeżeli gojenie nadal byłoby utrudnione, wówczas potrzeba zrosić by było posiew. Także, gdy płyn z krwiaka byłby ropny. Myślę, że tak jednak nie jest. byłby trochę inne dolegliwości.

Dr n. med. Igor Madej

Szanowna Pani - pojawienie się takiego krwiaka jest wynikiem wynaczynienia naczyniowego z rany pooperacyjnej, Proponuję maść hirudoid (Heparyna), jeżeli jest to krwiak duży może nie zadziałać - ale szansa jest.. Bardzo często jeżeli nie dochodzi do zakażenia, zmianę się monitoruje w USG i czeka aż sam się wchłonie.
Pozdrawiam serdecznie, dr n.med. Wojciech Kawiorski, specjalista chirurg