Brak krwawienia w nocy podczas miesiączki. Czy to jest coś groźnego?

Witam,
Od kilku miesięcy mam problem z miesiączką. Gdy się pojawia trwa tak około 2-3 dni. W pierwszym dniu jest to taka brunatna wydzielina, a w ostatni dzień i przez kilka dni po miesiączce pojawia się takie brunatne plamienie. W trakcie pozostałych dni miesiączki we krwi miesiączkowej jest bardzo dużo skrzepów, a w nocy występuje całkowity brak krwawienia.
Dwa lata temu lekarz stwierdził u mnie cystę na jajniku. Zostały zastosowane przez trzy miesiące tabletki antykoncepcyjne i cysta zniknęła. Ale od jakiegoś czasu znów czuję bóle brzucha.
Czy takie zachowania mojego organizmu mogą sygnalizować jakieś powikłania?
Bardzo proszę o odpowiedź!

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Bardzo dobrze, że obserwuje Pani swój organizm, w ten sposób szybciej będzie Pani w stanie dowiedzieć się o wszelkich nieprawidłowościach. Generalnie w czasie miesiączki w nocy krwawienie jest słabsze, jeżeli miesiączka jest mało obfita, to nocne krwawienie może w ogóle ustać. Trudno mi powiedzieć co jest powodem krótszych i mniej obfitych miesiączek u Pani.
Myślę, że może się Pani udać do lekarza na badania kontrolne (badanie stężenia hormonów we krwi), tym bardziej, że odczuwa Pani ból, który zawsze jest niepokojącym objawem (żeby ocenić jego przyczynę, konieczny jest pogłębiony wywiad i badanie).

Pozdrawiam serdecznie!