Brak miesiączki po stosunku w dzień płodny i negatywny test ciążowy

Witam ! Ostatnią miesiączkę miałam 17.01. i trwała 3 dni (zazwyczaj mam 5 dni) Ostatni stosunek 1.01 w tedy miałam akurat płodny dzień. cykl trwa u mnie 30 dni, czyli dziś 12 dzień spóźnia mi się okres. Dopiero 27.02 zrobiłam test, który wyszedł negatywny. Mam bóle podbrzusza, tak jak bym miała dostać okres, ale niestety nie ma go... Wizytę u ginekologa mam dopiero 3.03.... Czy to możliwe,ze test wyszedł negatywnie dlatego,ze był zrobiony zbyt późno ?

Zbyt późno - nie ma takiego określenia, chyba, że była ciąża i już uległa poronieniu, a czas spowodował obniżenie poziomu hormonu. W pierwszym trymestrze, im później, tym szansa na pozytywny test jest większa bo przez pierwsze 10 tygodni HCG (hormon który czyni test ciążowy pozytywnym) stale rośnie. Jeśli zatem test jest negatywny to ciąży nie ma lub jest sprzed kilku-kilkunastu dni.